Akademia Piłkarska Oleśnica | AP Oleśnica i Ślęza Wrocław podpisały umowę o współpracy i stały się klubami partnerskimi

AP Oleśnica i Ślęza Wrocław klubami partnerskimi!

AP Oleśnica i Ślęza Wrocław klubami partnerskimi!

W piątek, 5 czerwca w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – została podpisana umowa na mocy której rozpoczęliśmy bliską współpracę z 1KS Ślęza Wrocław. Ta umowa domyka strukturę szkolenia w APO, stwarzając naszym zawodnikom możliwość dotarcia bezpośrednio z Oleśnicy na poziom piłki półprofesjonalnej.

I ta droga będzie o tyle realniejsza, że dojazd do Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach to 20 minut jazdy samochodem.W praktyce zawodnicy naszego klubu będą mogli korzystać z konsultacji szkoleniowych w 1KS Ślęza, najzdolniejsi mogą być transferowani do zespołów młodzieżowych Ślęzy, a nawet brać udział w treningach III ligowego zespołu seniorów Ślęzy – skąd już tylko krok do spełnienia marzeń o prawdziwej piłkarskiej przygodzie!Ale to nie koniec korzyści! Wszystkie nasze zespoły będą mogły korzystać z nowoczesnej infrastruktury Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław rozgrywając tam sparingi i turnieje. A trenerzy naszego klubu będą brali udział w cyklicznych seminariach szkoleniowych organizowanych przez 1KS Ślęza.
 
– Podpisanie umowy z takim uznanym partnerem jak Akademia Piłkarska Oleśnica to bardzo ważne wydarzenie dla Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław. Łączy nas wspólna wizja tego, jak powinna wyglądać praca z młodzieżą i cieszymy się, że będziemy mogli wymieniać swoje poglądy na temat szkolenia, a co za tym idzie, opracować wspólnie odpowiednią ścieżkę rozwoju dla młodych zawodników z naszego regionu.  Dzięki nawiązaniu współpracy z AP Oleśnica jesteśmy o krok bliżej do realizacji naszych celów szkoleniowych – podkreślił Mateusz Kaluźniak, koordynator ds. rozwoju Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław.
– Dążymy do tego, aby w oparciu o doświadczenia i wiedzę naszych trenerów oraz szkoleniowców klubów partnerskich przygotowywać zawodników do profesjonalnej kariery, ale także do dorosłego życia. Chcemy szkolić nie tylko jak najlepszych piłkarzy, ale i jak najlepszych ludzi. Akademia Piłkarska Oleśnica to renomowany i uznany w regionie partner, a wartości przekazywane w niej młodym zawodniczkom i zawodnikom odpowiadają temu, co chcemy wpajać także naszym wychowankom. Wierzę, że współpraca pomiędzy naszymi klubami będzie długa i przyniesie obu stronom liczne korzyści – powiedziała Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy ze Ślęzą Wrocław. Widzimy w niej szerokie pole do rozwoju zawodników naszego klubu, zarówno poprzez system szkolenia i warunki stwarzane w Akademii Piłki Nożnej, jak i poprzez wysoki poziom piłki seniorskiej. Trzecioligowa drużyna Ślęzy to świetna platforma do tego, aby postawić pierwszy krok w dorosłej piłce nożnej po zakończeniu cyklu szkolenia młodzieżowego – skomentował podpisanie umowy prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Oleśnica Mariusz Kartocha.