Akademia Piłkarska Oleśnica | Zwycięski remis trampkarzy w WLT ! - Akademia Piłkarska Oleśnica

Zwycięski remis trampkarzy w WLT !

Podopieczni Mariusza Kartochy zremisowali na wyjeździe z KS Polkowice 2:2 i pozostali liderami II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy! Mecz odbył się na głównej płycie stadionu w Polkowicach. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki i wszystko w nogach i przede wszystkim w głowach naszych trampkarzy. Trzymamy kciuki!
– Od początku meczu weszliśmy bardzo wysokim i co najważniejsze efektownym pressingiem ponieważ „przestraszyliśmy” rywali i tym samym często tracili piłkę. Niestety mimo kilku dogodnych okazji to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Po stracie na własnej połowie nie zdążyliśmy się zorganizować w obronie. Do przerwy było 1:0 dla drużyny gospodarzy- relacjonuje playmaker drużyny Maciej Cichosz.

-Drugie 35 minut rozpoczęło się od naszych ataków i niedługo po rozpoczęciu bramkę wyrównującą z rzutu rożnego zdobył Filip Wolny, perfekcyjnie dokręcając piłkę. Chwilę później to znowu drużyna Polkowic wyszła na prowadzenie i było bardzo nerwowo. Mimo tej sytuacji nie poddaliśmy się i konsekwentnie tworzyliśmy ataki. I tak w 60 minucie meczu po strzale Piotrka Uznańskiego piłka wpadła do siatki. Radość była wielka i powiedzieliśmy sobie, że nie możemy już tego oddać i zaczęliśmy bronić, zagęściliśmy środek pola aby rozbijać ataki gospodarzy i wszystko poszło tak jak oczekiwaliśmy. W ostatniej akcji meczu mieliśmy świetną okazje aby wygrać, bo Dawid Maliga stanął „oko w oko” z bramkarzem lecz tym razem to przeciwnik okazał się lepszy, mimo wszystko bardzo cieszymy się z tego remisu i bardzo szanujemy ten punkt zdobyty na ciężkim terenie. Po końcowym gwizdku byliśmy bardzo szczęśliwi ponieważ to my jesteśmy teraz bliżej awansu do pierwszej ligi wojewódzkiej i to cieszy nas najbardziej, możemy ocenić ten mecz w kategoriach „zwycięskiego remisu”. Po tym meczu w bardzo dobrych humorach wracamy do Oleśnicy i z optymizmem patrzymy w przyszłość- podsumowuje Maciek.

Już w najbliższą sobotę trampkarze Trenera Kartochy w Oleśnicy zmierzą się z drużyną Chrobrego II Głogów. Pierwszy gwizdek na boisku sztucznym stadionu miejskiego o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy!