Akademia Piłkarska Oleśnica | Relacje z boisk piłkarskich Akademii Piłkarskiej Oleśnica

Relacje

AKADEMIA PIŁKARSKA OLEŚNICA — RELACJE

 

Publikujemy pełne relacje z boisk, na których w ten weekend występowali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej informacjami.

 

Relacja z weekendu  13-14.05.2023

U-14 Trampkarz

W 9. kolejce III Okręgowej Ligi Trampkarzy, zespół trenera Nikity Medvedieva podejmował na własnym boisku drużynę Olympica Wrocław. Przeciwnicy zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, mocno atakując od pierwszych minut, ta taktyka okazała się być dobra i już w 10. minucie niebiesko-biali przegrywali 0:2. Po słabym początku spotkania ruszyliśmy w końcu do ataku, wynik otworzył Marcel Margoła, jednak przeciwnicy nie zamierzali się poddawać i bezlitośnie wykorzystywali każdy choćby mały błąd w obronie i już niebawem strzelili kolejną bramkę.
Niebawem odpowiadamy, a strzelcem gola jest Dominik Bień i do przerwy schodzimy z wynikiem 2:3.
Doskonale zaczynamy drugą połowę, strzelając zaraz po gwizdku, a autorem trafienia jest nasz napastnik Kuba Czerniawski, mamy remis 3:3! Kilka minut później przeciwnicy z Wrocławia ponownie wychodzą na prowadzenie, a już minutę później kolejny raz wyrównujemy po trafieniu Dominika Bienia 4:4.
Niestety do końca spotkania strzelają już tylko goście kilkukrotnie, w dodatku trzykrotnie udowadniając, że tego dnia zasługują na zwycięstwo.

Za nami bardzo trudny i wyrównany mecz. Źle rozpoczęliśmy spotkanie, już na początku pozwoliliśmy sobie wbić dwie bramki. Mimo to chłopcy pokazali charakter, ruszając do odrabiania strat. Przeciwnicy bardzo mądrze grali piłką, prowadząc w spotkaniu, czekali na nasze błędy i grali kontrą. Kilka razy udało nam się zapobiec utracie bramki, jednak te rajdy kosztowały nas sporo sił. Doskonale zaczęliśmy drugą połowę, udało się wyrównać, nawet dwukrotnie. Przeciwnicy tego dnia grali jednak na najwyższym poziomie. W dodatku zmęczenie naszych zawodników mnożyło błędy. Zabrakło skuteczności w obronie, było też trochę błędów przy stałych fragmentach gry, które przeciwnik bezlitośnie wykorzystywał.
Mimo wszystko był to dobry występ, przeciwko bardzo trudnemu rywalowi. Chciałbym pochwalić moich chłopaków za charakter, walkę i starania. – zakończył relacje trener Medvediev

Skład: Janicki, Możdżanowski, Margoła, Mikrut, Adijans, Lisowski, Stachera, Rzeźnik, Bień, Czerniawski.
Ławka: Tkaczyk, Lewicki, Wolny, Skowroński, Bujak.

⚽️ Czerniawski
⚽️ Margoła
⚽️⚽️ Bień

AP Oleśnica 4: 7 Olympic Wrocław

 

U-9 Żak B

Dla podopiecznych trenera Więckiewicza był to bardzo pracowity weekend, w sobotę sparing z Piastem Żerniki Wrocław, a w niedzielę turniej DZPN w Dziadowej Kłodzie.

W sobotnie przedpołudnie zespół Żaka B Akademii Piłkarskiej Oleśnica zebrał się na stadionie miejskim, żeby rozegrać mecz towarzyski z rówieśnikami z Wrocławskich Żernik. Trener Michał Więckiewicz powołał na ten mecz wszystkich zawodników, przygotował dwa boiska i przez dwie godziny, zgromadzeni na trybunach kibice mogli podziwiać dobrą piłkę w wykonaniu obu drużyn.

Za nami mecz z kategorii „momentów”, były bowiem momenty, w których mocno dominowaliśmy nad przeciwnikiem, ale zdarzały się też chwile dekoncentracji. Z pewnością zadania moim zawodnikom nie ułatwiał fakt, że rotowałem składem i zmieniałem pozycję poszczególnym zawodnikom. Część z chłopców już od września otrzyma promocję do grupy Orlika i chcemy się przygotować na ten moment, najlepiej jak to możliwe.
Jestem zadowolony z gry mojego zespołu, chłopcy realizowali zalecenia przewidziane na ten mecz, z biegiem czasu potrafili się także odnaleźć na innej pozycji czy w innym zadaniu, które otrzymali przy powrocie na boisko. Dziękujemy za przybycie drużynie oraz trenerowi Piasta Żerniki Wrocław, z pewnością zagramy jeszcze rewanż we Wrocławiu.  – podsumował spotkanie trener Więckiewicz.

W niedziele reprezentacja Żaka B udała się na turniej DZPN, którego gospodarzem był miejscowy Struś Dziadowa Kłoda.

Łącznie rozegraliśmy 4 mecze, z UKS Bierutów, Pogonią Syców oraz z dwoma drużynami gospodarzy. Przez turniej szliśmy jak burza, wysoko wygrywając każde spotkanie, aż do ostatniego.
W ostatnim meczu mierzyliśmy się z drugim składem Strusia Dziadowa Kłoda, przeciwnicy byli od nas znacznie silniejsi fizycznie, próbowaliśmy nadrabiać sprytem i szybkością, jednak w kluczowych akcjach przegrywaliśmy starcia 1 × 1. Ostatecznie przegrywamy różnicą jednej bramki, co mimo wszystko jest powodem do optymizmu.
Podsumowując cały turniej, jestem bardzo zadowolony z gry mojego zespołu, kreowaliśmy akcje, tworzyliśmy szerokie pole, dając kolegom możliwość podania, byliśmy skuteczni pod bramką rywali. Dziękuje zawodnikom oraz rodzicom za zaangażowanie i doping.

 

 


Relacja z weekendu  06-07.05.2023

U-14 Trampkarz

Na zapleczu wojewódzkich rozgrywek, zespół trenera Nikity Medvedieva radzi sobie bardzo dobrze. Dotychczas naszym trampkarzom w 7 meczach udało się zgromadzić 13 punktów, z bilansem 4 wygranych, 1 remisu i 2 przegranych meczów. Obecnie zespół Akademii Piłkarskiej Oleśnica zajmuje fotel Wicelidera ze stratą 5 oczek do Piasta Żmigród, który w tej rundzie przegrał zaledwie jedno spotkanie. Warto jednak dodać, że poziom III Okręgowej Ligi Trampkarza, jest bardzo wysoki i wyrównany miejsca 3. oraz 4 mają tyle samo punktów co my, jednak gorszy bilans bramkowy, a 5. w tabeli Polonia Środa Śląska, traci do nas zaledwie dwa punkty. Przed nami rewanże, do końca sezonu zostało zatem 7 meczów, zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko.

W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Medvedieva udali się do Sycowa, gdzie rywalizowali z miejscową Akademią Piłkarską. Ciężka praca na treningach przyniosła efekty i z meczu wracamy z tarczą i 3 punktami. Wielkie gratulacje dla całej drużyny!

Skład: Janicki, Możdżanowski, Margoła, Mikrut, Adijans, Lisowski, Pawłowicz, Rzeźnik, Bień, Czerniawski.
Ławka: Tkaczyk, Maziarz
:soccer::soccer: Czerniawski
:soccer: Adijans
:soccer: Pawłowicz

AP Syców 0: 4 AP Oleśnica

 

U-16 Junior Młodszy

Drużyna Juniora Młodszego z pewną wygraną w meczu na szczycie!

To był mecz z gatunku tych o 6. punktów, bowiem lider podejmował wicelidera tabeli V Okręgowej Ligi Juniora Młodszego. Na stadionie miejskim w Oleśnicy pojawił się zespół UKS Academy Kiełczów, warto jednak dodać, że w tym Hitowym starciu przeciwnik nie mógł wystawić pełnego składu.
Osłabiony zespół z Kiełczowa nie był w stanie zatrzymać pędzącej po zwycięstwo drużyny Akademii Piłkarskiej Oleśnica.

Hit V Okręgowej Ligi Juniora Młodszego, okazuje się być meczem do jednej bramki, choć należy podkreślić, że przeciwnik przyjechał do nas w osłabieniu. Tym bardziej należy się Im szacunek. Wychodzimy skoncentrowani od samego początku, kontrolujemy grę, narzucając warunki. 
Wielkie brawa za wygraną w tym meczu, do końca ligi zostały 4 mecze, a my mamy dość bezpieczną przewagę nad drugim w tabeli zespołem. Mamy sporą szansę na awans, ale kluczem do tego jest ciężka praca i konsekwencja. Wracamy zatem do treningów i przygotowujemy się na kolejny mecz. – zakończył podsumowanie trener Rafał Kucharek.

Skład: Janicki – Margoła (46′ Bartusiak), Bruzdewicz, Dębski, Łuszczyński, Kosmala(70’Sperzyński), Krajewski, Giedyk(50′ Adijans), Kwiek(46′ Gorczyca), Kuraś(46′ Bień), Studenny (75′ Bułgajewski)
:soccer: :soccer::soccer: Studenny
:soccer: :soccer::soccer: Krajewski
:soccer::soccer: Dębski
:soccer::soccer: Gorczyca
:soccer: Kuraś
:soccer: Bruzdewicz
:soccer: Łuszczyński
:soccer: Bień
:soccer: Giedyk
:soccer: Sperzyński

AP Oleśnica 16:0 UKS Academy Kiełczów

 

 


Relacja z weekendu  29-30.04.2023

U-16 Junior Młodszy

 

Ważne zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Kucharka, w wyjazdowym meczu w Gądkowicach. W ramach rozgrywek V Okręgowej Ligi Juniora Młodszego, zespół Akademii Piłkarskiej Oleśnicy, zmierzył się z Plonem Gądkowice. Gospodarze doskonale weszli w spotkanie i do 21 minuty wygrywali już 3:0, mimo to piłkarze APO nie zamierzali się poddać.
Mecz był bardzo wyrównany i choć zawodnicy z Oleśnicy zaczęli odrabiać straty, to losy spotkania układały wynik sprzyjające gospodarzom (4:2, 5:4).
Dobra gra i walka do końca zaowocowała pod koniec spotkania, kiedy w 81′ wyszliśmy na prowadzenie, a wynik w 88′ ustalił Krystian Kwiek bramką w stylu „stadiony świata”.

Duma rozpiera, pokazaliśmy charakter, walcząc przez pełne 90 minut o każdy skrawek boiska. Ciężka praca owocuje i odnośmy zwycięstwo na trudnym terenie. Wynik spotkania trochę hokejowy, dużo ofensywnych akcji z obu stron, oba zespoły chciały wygrać w tym meczu. Ostatecznie udało nam się odwrócić losy spotkania i dowieźć wynik do końcowego gwizdka. Gratuluje chłopakom i wielkie brawa za postawę w tym trudnym i wyrównanym meczu, brawo! – zakończył relację trener Kucharek.

Skład: Antoniuk, Bartusiak, Łuszczyński, Bruzdewicz,  Ceban, Stachera, Kosmala, Krajewski, Kuraś, Kwiek, Studenny
:soccer: 5x Kwiek
:soccer: Kosmala
:soccer: Krajewski

Plon Gądkowice 5 : 7 AP Oleśnica

U-14 Trampkarz

 

Pewne zwycięstwo odniósł zespół Trampkarza, podopieczni trenera Medvedieva u siebie wygrali z Polonią Trzebnica. Warto zaznaczyć, że wynik w tym spotkaniu otworzyli goście, stracona bramka zadziałała na naszych zawodników jak przysłowiowa „płachta na byka”. Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica ruszyli do odrobienia strat, zrobili to bardzo skutecznie w dodatku ze sporą nawiązką.

Za nami dobry mecz, stracona bramka tylko nas zmotywowała. Odzyskaliśmy inicjatywę, zespół dobrze wypełniał założenia taktyczne i dzięki temu wygrywamy. Brawo dla zespołu, za walkę i postawę na boisku!

Skład: Banaś, Margoła, Mikrut, Kaspryszyn, Adijans, Lisowski, Pawłowicz, Rzeźnik, Bujak, Bien, Możdżanowski.
Rezerwowi: Wolny, Tkaczyk, Lewicki, Maziarz

:soccer::soccer: Czerniawski
:soccer::soccer: Bień
:soccer: Możdżanowski
:soccer: Adijans

AP Oleśnica 6:1 Polonia Trzebnica

 

 

U-12 Młodzik

 

Długo kazali nam czekać piłkarze OLM na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Nikitę Medvedieva często był o krok od remisu/zwycięstwa, ale w końcówce spotkania
przeciwnikom zwykle udawało się wyrwać cenne punkty. Nie tym razem, MAMY TO! I długo będziemy świętować, razem z młodzikami. W miniony weekend zawodnicy APO gościli u siebie UKS Bierutów.

Dobrze zaczęliśmy mecz, udało nam się zdobyć bramkę kontaktową. Chwilami spotkanie było dość wyrównane, przeciwnikom nie brakowało sytuacji, dobrze jednak zagrała nasza obrona.
W dodatku połączona ze skutecznym atakiem dała nam zwycięstwo. Gratuluje zespołowi i cieszę się razem z nimi, bo zasługiwali na to. Na przestrzeni całego sezonu, mogę powiedzieć, że zrobiliśmy ogromne postępy, jednak zwykle brakowało czegoś drobnego do wygranej. Mówiłem „dobry mecz, ale…” dziś mogę śmiało powiedzieć, dobry mecz – gratuluję wygranej. 
Zakończył relację trener Medvediev.

Skład: Gorczyca,Tkaczyk, Lewicki, Zmarzlik, Kaczmarek, Gostyński, Bałd, Sowula, Pilarczyk.
Rezerwowi: Koryciak, Żydek, Łubiński, Świeboda, Litwa

:soccer::soccer: Kaczmarek
:soccer: Lewicki
:soccer: Gostyński


Relacja z weekendu  23-24.04.2023

U-11 (Orlik A)

Pierwsze punkty reprezentacji Orlika A! Drużyna trenera Kacpra Michałczyka w wiosennej rundzie sezonu 22/23 została zgłoszona do rozgrywek ligowych młodzika. Na tym etapie piłkarskiego szkolenia, punkty nie są istotne, a pierwsze ligowe doświadczenia i rywalizacja ze starszymi przeciwnikami pomogą naszym zawodnikom w przyszłości.
Tym bardziej doceniamy każdy dobry występ zespołu roboczo nazwanego „Młodzikiem II”, w 3. kolejce rundy wiosennej zawodnicy U-11 Akademii Piłkarskiej Oleśnica wybrali się do Goszcza, gdzie rozegrali spotkanie ligowe z miejscową Wiwą.

Mecz już od samego początku był bardzo wyrównany, dużo działo się w środkowym sektorze boiska, gdzie o futbolówkę trzeba było ostro walczyć. W całym meczu podopieczni trenera Michałczyka zaprezentowali dobry poziom, aspekty budowy gry i kontrataku oraz obrony własnej bramki były poprawnie realizowane. Ostatecznie po końcowym gwizdku drużyny schodziły z boiska przy wyniku 0-0.

Niewiele zabrakło, by chłopcy mogli się cieszyć z pierwszych trzech punktów. Byliśmy zdeterminowani, by wygrać, brawa dla zawodników za walkę i czyste konto. Chciałem w grze widzieć dużo zwodów i gry 1 na 1 – chłopcy starali się podejmować te pojedynki i bardzo ważnym elementem było to, że wiedzieli również kiedy piłkę oddać koledze na boisku. Świetne zawody zagrał Kacper Mierzwa, który wiele razy tworzył przewagę w środku pola, właśnie wygrywając takie pojedynki — podsumował trener Kacper Michałczyk.

Skład: Wysogląd — Smołuch — Łubiński — Witkowski — Lis — Żydek — Bałd — Mierzwa — Minicki

rezerwowi: Kamiński, Kosiński, Suchecki J., Huber

Wiwa Goszcz 0 : 0 AP Oleśnica

 

 

U-16 Junior Młodszy

Pierwsza porażka drużyny trenera Rafała Kucharka w tym sezonie stała się faktem. W ostatnim meczu zawodnicy APO grający w V Okręgowej Lidze Juniora Młodszego podejmowali u siebie drużynę KS Strzelinianka.

Przed samym pierwszym gwizdkiem, poważnej kontuzji doznaje Kacper Podedworny, oczekując na przyjazd pogotowia, mecz rozpoczyna się z 35-minutowym opóźnieniem. Rozpoczynając grę, zawodnicy myślami są z Kacprem i do 15 minuty przegrywamy 0:3, w przerwie korygujemy błędy oraz motywujemy się na drugą połowę, która jest dobra w naszym wykonaniu, niestety połączona z festiwalem nieskuteczności strzeleckiej, nie udaje nam się odrobić strat, mimo wielu dogodnych sytuacji. – zakończył relację trener Rafał Kucharek.

Mimo porażki zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica nadal zajmują pierwsze miejsce w lidze. Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko, gdzie czeka na niego drużyna i trener 💙🤍.

Skład: Giedyk – Dębski, Łuszczyński, Stachera, Bartusiak (Raczkowski), Kosmala, Krajewski, Adijans (Gorczyca), Kuraś (Ceban), Kwiek (Sperzyński), Studenny
:soccer: 83′ Studenny

AP Oleśnica 1:3 KS Strzelinianka

 

 

U-14 Trampkarz

Zespół trenera Nikity Medvedieva przyzwyczaił nas do emocjonujących i bardzo wyrównanych pojedynków ligowych, nie ma co się dziwić, Trampkarze występują w III lidze okręgowej, która jest przedsionkiem do ligi wojewódzkiej.  Na swój kolejny mecz niebiesko-biali udali się do Smolca, gdzie rozgrywali mecz z miejscowym Sokołem.

Pierwsza połowa przebiegała bardzo dobrze, tworzyliśmy sytuacje z przodu, wygrywaliśmy bardzo dużo pojedynków 1 na 1 -zebraliśmy owoce ciężkiej pracy i na przerwę schodziliśmy, prowadząc 2:0. Po przerwie przeciwnik mocno naciskał, nam zabrakło nieco koncentracji, w efekcie gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, dalsza część meczu to już walka o każdy metr boiska i ogromne zaangażowanie ze strony naszych zawodników, atakowaliśmy, chcąc przywieźć do domu 3 pkt, niestety gra ofensywna otworzyła przeciwnikom drogę do kontrataków,  czego konsekwencją było stracenie kolejnych bramek. – zakończył relację II trener zespołu Wojtek Krzak.

Skład: Banaś — Margoła — Mikrot — Jachowicz — Adijans — Lisowski — Rzeźnik — Bujak — Bień — Czerniawski — Możdżanowski

rezerwowi: Wolny, Tkaczyk, Lewicki, Pawłowicz, Maziarz

:soccer::soccer: Bień
:soccer: Czerniawski
:soccer: Pawłowicz

Sokół Smolec 5:4 AP Oleśnica

 

 

U-9 Żak B

Druga drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Oleśnica udała się do Bierutowa, gdzie podopieczni trenera Michała Więckiewicza wzięli udział w turnieju DZPN organizowanym przez miejscową Pogoń. W czasie piłkarskiego święta małych zawodników mieliśmy możliwość zmierzyć się z drużynami: Pogoni Syców, Strusia Dziadowa Kłoda i UKS Bierutów. Zgromadzeni przy boisku rodzice byli świadkami świetnych akcji i pięknych bramek 👏.

Doskonale weszliśmy turniej, umiejętnie rozgrywając piłkę, moi zawodnicy podejmowali bardzo dobre decyzje, nie zabrakło też pojedynków 1 na 1 i czasem bardzo odważnych strzałów. Nie mam też żadnych uwag w kwestii gry w obronie, po stracie piłki doskakiwaliśmy do przeciwnika, starając się odebrać możliwie jak najwyżej, przy wznowieniu kryliśmy całkiem szczelnie, nie zostawiając przeciwnikom pola do manewru. Dobra gra przyniosła efekt, pierwsze dwa spotkania wygrywamy bardzo wysoko, tracąc zaledwie jedną bramkę.
Niestety, w kolejnych meczach moich zawodników dopadło zmęczenie, mięliśmy małe braki kadrowe — kilku zawodników nie dotarło, a na powołanie rezerw było już za późno. W efekcie w kolejnych meczach nasz bramkarz ma już ma już więcej roboty. Za każdym razem kiedy przeciwnicy wychodzili na prowadzenie, my ruszaliśmy do ataku, zupełnie łamiąc formacje i zapominając o obronie, co skutkowało kolejnymi groźnymi atakami. Pozostałe dwa spotkania nieznacznie przegrywamy, jednak na boisku zostawiamy serce i wszystkie siły, które moi młodzi zawodnicy byli w stanie z siebie wykrzesać. Wielkie brawa za walkę i grę do samego końca. 

Skład: Chajęcki, Rachwał, Wabiszczewicz, Głowacki, Szprengiel, Świeboda, Woszczyk, Bukuli

 

 

U-9/U-8 Żak A

 

Zawodnicy trenera Mariusza Kartochy po raz kolejny wzięli udział w eliminacjach do turnieju Tarczyński Arena Cup.
Przypomnijmy, że turniej ten podzielony jest na kategorie wiekowe i  składa się z 4 turniejów eliminacyjnych oraz wielkiego finału rozgrywanego na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu.
W turnieju finałowym zobaczymy 8 drużyn z każdego rocznika, będą to kolejno zwycięzcy poszczególnych turniejów eliminacyjnych oraz 4 drużyny, które podczas eliminacji zgromadziły najwięcej punktów w walce o awans do finału.

Za nami 3. eliminacje, do rozegrania pozostał zatem ostatni turniej. Jakie tym razem poszło naszym zawodnikom i jakie szanse na awans mają niebiesko-biali?

Do tej pory nieco lepiej radziła sobie drużyna U-8, młodsza grupa Żaków dwukrotnie meldowała się w finale turnieju eliminacyjnego. Niestety, dwukrotnie to przeciwnicy, kolejno — AP Reissa oraz Śląsk Wrocław S.A okazywał się silniejsi. Tym razem młodzi zawodnicy APO zajęli V miejsce.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, trafiliśmy do mocnej grupy, dziś w kluczowych momentach zabrakło chłopakom trochę decyzyjności. Mimo wszystko występ oceniam bardzo pozytywnie, brawa dla chłopców za postawę na boisku! – krótko skomentował trener Mariusz Kartocha.

Skład 2015: Stojko Hubert, Tatarek Kuba, Iwanowski Wiktor, Bielak Antek, Kosiński Antek, Engel Jan, Krzywański Kacper

Drużyna U-9 także trafiła do bardzo mocnej grupy, gdzie przeciwnikami były m.in.: Pogoń Szczecin, Prestige Football Academy, Forza Wrocław, AP Granica Bogatynia.
Ostatecznie po bardzo dobrej grze zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica zajmują IV miejsce.

W kwestii organizacji gry, drużyna U9 to dzisiaj piłkarski top. Pełna odpowiedzialność w grze 1 na 1 i duża dojrzałość w podejmowaniu decyzji. Naprawdę gra naszego zespołu, sprawiała dziś dużo radości i była przyjemna dla oka. Były też momenty, w których przeciwnicy rozbijali nasz zespół fizycznie i wtedy wyniki układały się różnie, jednak nie należy się tym przejmować. – puentuje trener Kartocha.

Skład 2014: Stoparek Bartek, Lis Franek, Kalenba Tymek, Kartocha Tomek, Walczuk Julek, Maciejasz-Bochnia Michał, Zagórski Franek, Świąder Stasiu