Akademia Piłkarska Oleśnica | APO klubem partnerskim Zagłębia Lubin ! - Akademia Piłkarska Oleśnica

APO klubem partnerskim Zagłębia Lubin !

Prezes Akademii Piłkarskiej Oleśnica Mariusz Kartocha podpisał umowę partnerską z jedną z największych akademii piłkarskich w Polsce- KGHM Zagłębie Lubin.

Współpraca APO z ekstraklasowym Zagłębiem niesie szereg korzyści dla szkolenia dzieci i młodzieży w Oleśnicy. Przede wszystkim kadra trenerska APO ma możliwość uczestnictwa w stażach organizowanych przez KGHM. Ponadto grupy młodzieżowe Akademii będą brały udział w turniejach i sparingach organizowanych przez Zagłębie, a wyróżniający się zawodnicy będą trafiać tam na testy.

Ścisła współpraca pomiędzy APO a Zagłębiem Lubin, jest również bardzo dobrą informacją dla partnerów Akademii Piłkarskiej Oleśnica. Z szeregu korzyści z niej wynikających skorzystają również Lotnik Twardogóra, Dąb Dobroszyce, a także sycowski oddział APO.

          Podpisanie tej umowy to wielka szansa dla naszych wyróżniających się zawodników, którzy właśnie zyskali szansę sprawdzenia się w Zagłębiu Lubin, co jest kolejną opcją rozwoju w APO oraz kontynuowania swojej piłkarskiej kariery w piłce profesjonalnej. – relacjonuje Prezes Akademii Mariusz Kartocha.

Inicjatorem podpisania umowy partnerskiej pomiędzy klubami jest Trener APO Dariusz Szymański.

          Jestem pewien że ta współpraca zaowocuje jeszcze wyższym poziomem szkolenia w naszej akademii, jak i możliwością wybicia się naszych wychowanków do najwyższych klas rozgrywkowych. – podsumowuje Trener Dariusz Szymański.

Przypomijmy: Zagłębie Lubin to dwukrotny Mistrz Polski (1992, 2007). Akademia „Miedziowych” jest uważana za jedną z najlepszych w kraju. Potwierdzają to sukcesy na szczeblu centralnym (m.in 2 razy z rżędu zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów), jak i międzynarodowym (regularne sparingi i turnieje z akademiami klubów holenderskich, niemieckich, czy angielskich). Wychowankowie Zagłębia stanowią o sile I zespołu, którego trenerem jest Mariusz Lewandowski. Ponadto zawodnicy KGHMU regularnie grają w młodzieżowych reprezentacjach Polski. To właśnie w Lubinie poziom swoich umiejętności podnosili w ostatnich latach m.in. Piotr Zieliński, Jarosław Jach, czy Krzysztof Piątek. Teraz również wychowankowie Akademii Piłlarskiej Oleśnica mają możliwość, aby podążać ich śladem.